MŠ Prosečné
Mateřská školaProsečné

Zájmové činnosti

CANIS

Navštěvují nás psí kamarádi Bary a Lady.
Víme, že každý nemůže mít doma pejska a proto k nám chodí do školy na návštěvu. Učíme se, jak se chovat k pejskům, co pes potřebuje, jak se o něj starat, co smí a nesmí jíst ...Mazlíme se s nimi a hladíme si je. Jsou to super kamarádi.

dítě se psem

CERTIFIKÁT - ZELENÁ ŠKOLA

MŠ je zapojena do unikátního projektu "zelená škola"

CERTIFIKÁT

ČTENÁŘSTVÍ

Každý den usínáme se čtenou pohádkou. Vedeme si i svůj čtenářský deník, kde už máme hodně knížek.
Knížky máme ze svojí knihovny nebo půjčené z místní knihovny.
S knížkou nejen usínáme, ale když přijdeme do školky, prohlížíme si obrázky a "čteme" si ji. Nejvíce oblíbené jsou interaktivní knížky, které mají posuvné obrázky a části.
ROSTEME S KNIHOU

kniha

CHOVATELSTVÍ

Máme rádi zvířátka. Nemůžeme mít všechny, a tak máme africké šneky, a akvarijní rybičky. Rybičkám se u nás daří. Měli jsme miminka od ancitrusů a mečovek. Je to poutavé a uklidňující sledovat vodní svět.

šnek

NÁVŠTĚVY V MÍSTNÍ KNIHOVNĚ

Do místní knihovny si chodíme půjčovat knihy nejen pro děti, ale i pro paní učitelky paní kuchařku.

děti v knihovně

PŘEDŠKOLÁČEK

Děti, které půjdou brzy do školy se poctivě a pravidelně připravují na školní povinnosti.
Kromě toho, že má každý předškoláček svoje pastelky, nůžky a lepidlo, o které se starají, mají i svoje pracovní sešity a povinnosti a i zábavu.
Navštěvují knihovnu, účastní se různých akcí, jezdí na akce do Hostinného apod.

dítě s učivem

ZAHRADNÍČEK

S dětmi se věnujeme výsadbě kvetoucích rostlin, jahod (moc nám chutnají), cibulovin, hrášku, fazolí apod. Pozorujeme klíčení semínek a zajímá nás, co se děje v hlíně, jak rostlina roste. K bádání využíváme lupy, lopatky, hrabičky aj.
o kytičky se staráme pravidelným zaléváním zejména v teplých dnech. Máme na to malé konvičky.

zahradníček

Sníh v březnu škodí osení i vinné révě.

V březnu sýkorka volá: rozsívej, rozsívej.

Svátek má Taťána

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Velký pátek

Zítra má svátek Arnošt

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Bílá sobota

Tel. 499 44 11 47,