MŠ Prosečné

aktuální JÍDELNÍ LÍSTEK je k nahlédnutí v mateřské škole

svačina

Mš si vaří SAMA - velmi DOBŘE A CHUTNĚ

Dětem je spokytována plnohodnotná strava. Je zachována vhodná skladba jídelníčku, dodržována zdravá technologie přípravy pokrmů a nápojů.

Děti mají ve třídě k dispozici dostatek tekutin a mezi jednotlivými podávanými pokrmy jsou dodržovány vhodné intervaly.

PŘESNÍDÁVKY

V nabídce máme cereálie, ovesné vločky, kaše apod.

Děti mají jeden krát týdně nabídkovou svačinu tzv. RAUTÍK, kde mají možnost si dle vlastní volby vybrat mezi sladkým, slaným, šunkou, sýrem, rohlíkem, chlebem, různými druhy pomazánky a několika druhy ovoce dle zeleniny - dle sezónní nabídky.

Také mají možnosti ochutnat různé druhy pomazánek. Oblíbená pomazánka je: rybičková, celerová, česneková, řepová, vajíčková, nivová, mrkvová, avokádová, tvarohová, hrášková, cizrnová, masová, šunková, nivová, kukuřičná aj.

OBĚD

K obědu je vždy polévka a druhé jídlo popř. salát. Zařazujeme různé druhy luštěnin, příloh i masa. Vše dle platných norem - spotřebního koše.

Na saláty preferujeme čerstvou zeleninu: okurky, rajčata, zelí, mrkev, celer aj.

oběd

ODPOLEDNÍ SVAČINA

Dětem nabízíme ovoce a zeleninu dle sezónní nabídky.

K pití kromě čaje je dětem nabízeno kakao, bílá káva, mléko, švédský čaj, melta.

Děti mají možnost ochutnat několik druhů pečiva, např. celozrnný chléb, slunečnicový chléb, chléb s dýňovými semínky, rohlíky, bagetky, housky ...

svačina

PITNÝ REŽIM

Dodržujeme pitný režim. Během dne se děti mohou kdykoliv napít. V nabídce mají různé druhy čajů (černý, ovocný, s citronem, bylinkový, aj.)  šťáv, džusů, i vody s citronem popř. bylinkami (máta, meduňka).

Studený a mokrý duben plní sklepy a sudy.

Slepice kváčí, kohouti pějí, sedláčkové hrách a oves sejí.

Svátek má Oto

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Světový den duševního vlastnictví
  • Mezinárodní den vzpomínky na Černobyl

Zítra má svátek Jaroslav

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Světový den grafiky

Tel. 499 44 11 47,